خانه / اخبار / زمان اکران فیلم های ایرانی در جشنواره کن ۲۰۱۷ فرانسه اعلام شد

زمان اکران فیلم های ایرانی در جشنواره کن ۲۰۱۷ فرانسه اعلام شد

زمان نمایش فیلم ها در جشنواره کن ۲۰۱۷ اعلام شد

جشنواره کن
جشنواره کن

به گزارش سینشما و به نقل از سایت جشنواره کن ، در فاصله تنها چند روز تا آغاز این جشنواره زمان و تاریخ اکران فیلم های حاضر در این رویداد اعلام شد.ایران در این دوره نماینده ای در بخش اصلی رقابت ها یعنی نخل طلایی ندارد ولی فیلم لِرد به کارگردانی محمد رسول اف در بخش نوعی نگاه به رقابت با سایر کشورها می پردازد.

فیلم لِرد

لرد به معنای ته نشین مایعات است، این فیلم در زمستان سال گذشته با دریافت پروانه ساخت و در سکوت تهیه و تولید شد.فیلم جدید محمد رسول اف داستان مردی به نام رضا است که برای اداره‌ی مزرعه‌ی خود، در زنجیره‌ای از روابط فاسد محلی گرفتار شده است و با مشکلات آن دست و پنجه نرم میکند.

این فیلم در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه و مصادف با ۱۹ می و در روز سوم جشنواره کن در دو سانس به روی پرده سینما میرود.فیلم لِرد فردای آن روز هم در سالن بازین فزانسه به نمایش در خواهد آمد.

فیلم وقت نهار

فیلم وقت نهار به کارگردانی علیرضا قاسمی دیگر نماینده ایران در جشنواره کن ۲۰۱۷ نیز، در بخش فیلم کوتاه به رقابت با ۹ اثر دیگر برای تصاحب نخل طلای این بخش خواهد پرداخت.فیلم های کوتاه این دوره از جشنواره کن در روز ۶ خرداد و مصادف با ۲۷ می، در دو سانس و در سالن های دبوسی و بونوئل به نمایش درمی آیند.

آخرین ساخته عباس کیارستمی

فیلم ۲۴فریم آخرین ساخته عباس کیارستمی هم به افتخار هفتادمین سالگرد برگزاری این جشنواره در روز ۲ خرداد و مصادف با ۲۳ می، در گرند لومیر سالن اصلی کاخ جشنواره کن ۲۰۱۷ پخش خواهد شد.نمایش دوم این اثر نیز در فردای آن روز و در سالن سیزانتیم خواهد بود.

دیگر ایرانی ها

فیلم آن‌ها به کارگردانی آناهیتا قزوینی‌زاده هم که به عنوان یکی از فیلم‌های بخش نمایش‌های ویژه کن ۲۰۱۷ انتخاب شده است، نیز روز ۱۹ می ساعت ۱۹:۱۵ در سالن سیزانتیم جشنواره به روی پرده سینما خواهد رفت.

آخرین فیلم ارانی نیز با نام حیوان به کارگردانی برادران:بهرام و بهمن ارک که در بخش سینه‌فونداسیون جشنواره کن پذیرفته شده است، روز ۲۴ می (سوم خرداد) در سالن بونوئل جشنواره رونمایی می‌شود.

جشنواره فیلم کن در حالی از تاریخ ۲۸ اردیبهشت تا ۷ خرداد در فرانسه برگزار میشود، که برای هفتادمین بار فیلمسازان به دنبال کسب نخل طلای این رویداد بزرگ سینمایی جهان هستند. داوران جشنواره کن امسال را میتوانید اینجا مشاهده کنید.

میتوانید ببینید

فیلم سینمایی «تگزاس»

پایان فیلمبرداری «تگزاس» در برزیل

فیلمبرداری فیلم سینمایی «تگزاس» به پایان رسید به گزارش سینشما، فیلمبرداری فیلم سینمایی «تگزاس» ساخته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *