خانه / اخبار / ساخت یک فیلم آلمانی در ایران!

ساخت یک فیلم آلمانی در ایران!

فیلم آلمانی سلام ایرانساخت فیلم ایرانی‌ -آلمانی «سلام ایران»!

به گزارش سینشما و به نقل از سینماپرس، ساخت فیلم آلمانی و کمدی «سلام ای ایران» به سفارش کانال اول شبکه سراسری آلمان و به کارگردانی فلوریان باکس‌مایر در ایران آغاز شده که علاوه بر تهران و مونیخ قرار است در کاشان که یکی از سنتی ترین شهرهای ایران است فیلم برداری شود.

داستان این فیلم آلمانی که از بازیگرانی چون مونا پیرزاد، رویا تیموریان و پژمان بازغی نیز بهره می‌برد، درباره جوانی است که رهسپار ایران می شود تا نشانی از پدرش که برای وصول مطالبات مالی به تهران سفر کرده اما ناپدید شده بیابد. او در این جستجو، با خانم مترجمی همراه می‌شود که برای در امان ماندن از عواقب این همراهی مداوم، مجبور میشود به ازدواج موقت با او تن بدهد!

نگاه سینمای آلمان

 با ساخت این فیلم آلمانی ،گویا آنها با نگاه به سینمای ایران فهمیده اند سینماگران ما برای ساخت فیلم طنز هیچ مولفه ای جز تمسخر سنت‌ها و احتمالا شوخی با مسائل جنسی پیدا نمی‌کنند اما سوال اینجاست که چرا در داد و ستدهای فرهنگی در حوزه سینما، همیشه ایران و فرهنگی ایرانی باید مورد تمسخر و طعنه قرار بگیرند؟

 آیا هیچ آیین‌نامه و محدوده‌ای برای فیلمسازی در ایران برای خارجی‌ها، وجود ندارد و هیچ نهادی این مسئولیت را برای خود احساس نمی‌کند که بر ساخت کمدی از قومیت‌، ملیت، تاریخ و به ویژه دین و مذهب ایرانیان در خاک کشور نظارت کند؟

 آیا شرکت دادن چند بازیگر ایرانی در فیلم به توهین به فرهنگی ایرانی می ارزد؟ کدام کشور مستقل و با فرهنگی اجازه می‌دهد فیلمی در تمسخر فرهنگ خود بسازند و یا حتی یک قاب زشت یا مضحک نشان دهند؟

میتوانید ببینید

فیلم پرواز به وقت شام

جزئیات بیشتری از فیلم جدید حاتمی کیا،«پرواز به وقت شام»

جزئیات جدید فیلم «پرواز به وقت شام» تیم تولید فیلم سینمایی «پرواز به وقت شام» جدیدترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *