خانه / اخبار / فیلم مولوی و همکاری ترکیه و امریکا برای ساخت آن/بی کاری مسئولان سینمایی

فیلم مولوی و همکاری ترکیه و امریکا برای ساخت آن/بی کاری مسئولان سینمایی

فیلم مولوی

به گزارش سینشما،اخبار جدید درباره فیلم مولوی که به تازگی به گوش میرسد.خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از گونش چلیک جان که یکی از تهیه کنندکان با سابقه ترکیه است آورده،ترکیه در صدد ساخت فیلمی بر مبنای زندگی حضرت مولاناست.او با اشاره به این مطلب که  نگارش فیلمنامه این پروژه از یک سال و نیم قبل آغاز شده است گفت:”نویسنده این فیلمنامه دیوید فرانزونی است که فیلم «گلادیاتور» را در کارنامه خود دارد. مدت زیادی است با او روی زندگی مولانا کار می‌کنیم و در سفری که به ترکیه داشت به قونیه نیز رفتیم. “

در دیدار فرانزونی و استفن جوئل براون از محل دفن مولوی در قونیه و ملاقات با مولوی شناسان ترک،این دو اعلام کرده این کهدوست دارند لئوناردو دی‌کاپریو نقش «مولانا» را در این فیلم ایفا کند و رابرت داونی جونیور در نقش «شمس تبریزی» ظاهر شود، اما هنوز برای انتخاب قطعی بازیگران زود است. فیلمنامه‌نویس این اثر سینمایی همچنین گفت: ما همزمان می‌خواهیم یک شخصیت را ابداع و احیا کنیم، چون خیلی چیزها در مورد «رومی» در سایه تاریخ از یاد رفته و برخی از این ویژگی‌ها رنگ ایده‌آل‌گرایی به خود گرفته، بنابراین باید برگردیم و انسانی را پیدا کنیم که تبدیل به یک قدیس شده، چون نمی‌توانیم درباره یک قدیس بنویسیم. او اعلام کرده با ساخت این فیلم می‌خواهد پرتره کلیشه‌ای را که در سینمای غرب در مورد شخصیت‌ مسلمان وجود دارد، به چالش بکشد. این فیلم به دوران تدریس «مولانا»، آشنایی‌اش با «شمس» و ارج نهادن به «کیمیا» دخترخوانده خود می‌پردازد.

مسئولین پرکار ما…

در حالی که چندی پیش خبر ساخت فیلم مولوی منتشر شده بود،ولی خبری از ترکیه و مشارکت آن در این پروژه نبود.حال باید منتظر بود و فیلمی را دید که ترکیه و امریکا درباره شاعر ایرانی میسازند ولی خبری از ایران در این اثر سینمایی نیست و طبق روال همیشگی پس از ساخته شدن و اکران فیلم باید منتظر واکنش‌های مدیران سینمایی و سینماگران بود!

میتوانید ببینید

فیلم سینمایی «تگزاس»

پایان فیلمبرداری «تگزاس» در برزیل

فیلمبرداری فیلم سینمایی «تگزاس» به پایان رسید به گزارش سینشما، فیلمبرداری فیلم سینمایی «تگزاس» ساخته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *