خانه / نقد / نقد فیلم اکسیدان به کارگردانی حامد محمدی| خنده به چه قیمت؟

نقد فیلم اکسیدان به کارگردانی حامد محمدی| خنده به چه قیمت؟

نقد و بررسی فیلم اکسیدان

نقد و بررسی فیلم اکسیدان

درباره کارگردان

در اولین بخش از نقد فیلم اکسیدان به بررسی سوابق کارگردان آن می‌پردازیم.حامد محمدي ،فرزند تهیه کننده با سابقه سینما منوچهر محمدی است.او متولد سال ۱۳۵۸ در تهران است. حامد محمدی دانش‌آموخته دانشگاه تهران و در رشته حقوق بین‌الملل است. وي فعاليت سينمايي خود را در مقام نويسندگي از سال ۱۳۸۷ و با فيلم طلا و مس آغاز كرد. محمدی در فیلمآن سوی مه به کارگردانی منوچهر عسگری نسب نیز به ایفای نقش پرداخته است.

ضعف فیلمنامه و داستان

در دومین بخش از نقد فیلم اکسیدان به بررسی محتوا و داستان این اثر می‌پردازیم.اکسیدان از آن دست فیلم‌هایی ست که موفقیت در گیشه به هر قیمتی را به هر متر و معیار سینمایی و هنری ترجیح می دهد. به همین دلیل فیلم حامد محمدی، فرزند منوچهر محمدی خود را دنباله رو فیلمهای کمدی سخیف و سطحی قرار می ‌دهد تا شاید مانند آن‌ ها بتواند گیشه را در تصاحب کامل خود در بیاورد. اما این تمام موضوع نیست.

اندیشیدن به گیشه می‌ تواند محرک ساخت و پرداخت یک فیلم ناب هم باشد به همین دلیل می‌توان گفت گیشه محوری، به خودی خود مورد نفی قرار نمی گیرد. اما وقتی برای رسیدن به گیشه و فروش قابل قبول، فرم سینمایی را به طور کلی نادیده بگیریم  و به این ببالیم که مخاطبمان به لفاظی های کلیشه ای اروتیکِ دو پهلو بخندد! باید گفت نام این کار فیلمسازی و فعالیت فرهنگی نیست، بلکه در بهترین حالت ممکن نوعی شارلاتانیزم مدرن با تمام شدت و حدت آن است و نتیجه این تفکر و اندیشه یک فیلم ضعیف از منظر سینمایی و هنری و از سویی دیگر فیلمی ارتجاعی به فیلمفارسی می شود.

نقد و بررسی فیلم اکسیدان

طنز کلامی و شوخی‌های جنسی

در این بخش از نقد فیلم اکسیدان به بررسی طنز‌هاو شوخی‌های به کار گرفته شده در این فیلم می‌پردازیم. فیلم  اکسیدان نمی‌داند در پی چه چیزی در بستر روایی خود دست و پا می زند. از طرفی پشت یک کانسپت با محوریت مهاجرت، خود را پنهان می‌ کند و از طرفی دیگر کوچک ‌ترین توجه ای به مضمون اصلی ندارد و ترجیح می ‌دهد تمام تمرکز خود را بر ساخت فضایی کمیک معطوف کند.

نکته جالب توجه، عدم موفقیت فیلمساز در ساخت همین فضاهای کمدی و اگر بهتر بگوییم ایجاد موقعیت های کمیک است. موقعیت کمدی در دل تصویر شکل می گیرد و سپس با همراهی کلام یک صحنه با مزه را خلق می ‌کند اما در اکثر فیلم هایی از این دست در سینمای ایران، طنازی مبتنی بر کلام می ‌شود که آنهم در بهترین حالت خود مبتنی بر شوخی های  بی ‌ربط جنسی زننده ی خارج از متن می شود.

این که چرا مخاطب با دیدن این سکانس ها می‌ خندد نیاز به گفتمان روانشناسانه دارد که در این بحث نمی گنجد اما فیلمساز به هیچ وجه نمی ‌تواند از فروش بالای فیلم و خنده مخاطبان خود در یک نامکان انباشته از ناخودآگاه جمعی، برای خود سپر بسازد. هرگز نمی توان با داشتن یک فیلمنامه بی در و پیکر که حتی کوچکترین عناصر فیلمنامه را نا دیده می ‌گیرد فیلمی را ساخت که قابل دفاع باشد. فیلمنامه ای که از همان ابتدا قبل از اینکه شخصیت بسازد بهانه‌ های جهت گیری کنش های کاراکترش را می تراشد که حتی این بهانه‌ها قابل قبول و باور پذیر نیستند.

سکانسی جنجالی از فیلم اکسیدان

نقد و بررسی فیلم اکسیدان

اکسیدان و بدترین فیلم سال

مشکل اصلی فیلم اکسیدان ،پرداخت شخصیت است. وقتی شخصیت ساخته نشود نمی توان انتظار شکل دهی و ادراک کنش های کاراکتر را داشت. از طرفی ساخت یک رابطه دم دستی که هیچ چیز از آن نمی‌ بینیم به جز دلبری های تصنعی پشت در بسته اصلاً برای تحریک قهرمان در راستای  تلاش‌ها و اشتیاق افسار گسیخته اش برای پیگیری اهداف کافی و قابل قبول نیست. وقتی ذهن مخاطب برای فهم و درک هدف اصلی قهرمان آماده نباشد و فیلمساز عامدانه همین چند دقیقه را دستمایه توجیه کنش های نامتعارف کاراکترش قرار می‌دهد نتیجه به‌ پس زدن فیلم توسط مخاطب ختم می شود.

این‌طور که از ظواهر امر پیداست فیلمساز نه تنها ژانر کمدی را نمی‌ شناسد  بلکه آن را به مثابه لودگی و بی بند و باری می بیند. کارگردانی اثر چیزی نزدیک به فاجعه است. کاراکتر از pov خود وارد کادر می ‌شود و فیلمساز نمی‌ تواند بازی مطلوبی از بازیگرانش بگیرد. تصویر سازی ها و میزانسن به جای طنازی و کمدی نوعی انزجار مشمئز کننده را منتقل می کند. صرف نظر از این که فیلم می‌تواند به فروش دلخواهش برسد یا که خیر، باید اذعان کرد «اکسیدان»، قابلیت‌ این که لقب بدترین فیلم سال ایران را به خود بگیرد به حد چشمگیری همراه دارد.

از اینکه دیدگاه خود را درباره فیلم اکسیدان در بخش نظرات مطرح می‌کنید متشکریم.

خلاصه داستان : نگار، نامزد اصلان، بدون اجازه او و غیرقانونی به خارج سفر می کند. حالا اصلان به دنبال راهی برای گرفتن ویزای قانونی است تا بتواند نامزدش را برگرداند که در این راه…

نقد و بررسی فیلم اکسیدان

نام فیلم : اکسیدان

کارگردان : حامد محمدی

بازیگران اصلی :

جواد عزتی

 امیر جعفری

شبنم مقدمی

شقایق دهقان

فیلمنامه : حامد محمدی

تهیه کننده : منوچهر محمدی

مدیر فیلمبرداری: فرشاد محمدی

ژانر : کمدی

کشور : ایران                 

زبان : فارسی

پخش : رسانه فیلمسازان

شما می‌توانید میزان فروش فیلم اکسیدان را در جدول فروش فیلم‌های ایرانی مشاهده کنید.

 

 

تیزر فیلم جنجالی اکسیدان

 

 

میتوانید ببینید

نقد فیلم mother! «مادر!»

نقد فیلم Mother! «مادر!» | تمثیلی از آخرالزمان

نقد فیلم mother! «مادر!» درباره‌ی کارگردان در اولین بخش از نقد فیلم mother! «مادر!» به …

45 دیدگاه

 1. فيلم اكسيدان كارگرداني فوق العاده ضعيفي دارد هيچ كدام از شخصيت ها كمكي به پيشبرد كانسپت و هدف اصلي نمي كنند و صحنه هاي بسيار مبتذلي دارد .

 2. به نظر من فیلم خوب و جذابی بود… اینقد صحنه های قشنگ داشت که ما اصلا به خود قصه کار نداشتیم 😁😁

 3. سیدمحمدحسین

  فیلم بسیار ساختار شکن و آوانگارد است و حتی در صورت ضعف فیلمنامه باز هم قابل تحسین است و از این دست فیلم ها در جامعه ما به شدت نیاز است تافضای فیلمسازی و خط قرمزها رو به جلو حرکت کند

  • تا کجا جلو بریم مگه خارجه که بی قانون هرچی عشقمون کشید بسازیم

   • نه خیر…متاسفانه یه خراب شده ای هست به اسم ایران که باید با همه خلایق دنیا فرق کنه!
    یعنی هر طرفی همه دنیا رفت، این ملت غیور برعکسش بره!!!

  • من به شما توصیه می کنم که خط قرمز رو خودتون جلوتر برده و با پوریا ازدواج کنید.
   فکر کنم این بهترین واکنش برای پذیرندگان این نوع فیلم ها با این خط شکنی ها و ساختار گریزی ها.
   پدر آمرزیده مگه هر ساختار و هر خط قرمزی نا مطلوبه که باید یا شکسته بشه و یا زیرپا گذاشته بشه و به جلوتر حرکت کنه.
   واقعا چرا و چرا ما مثل کسانی شدیم که دائما آرزوی سیل آب رو می کنن در حالی که بارون همه ی ما رو از بزرگ تا کوچیک کفایت میکنه، سیل در جامعه ی فرهنگی بنیاد بره و به غیر تخریب هیچ کاری نمیکنه، فرهنگ باید کم کم جلو بره و اصلاح بشه، البته اون هم از جایی که درسته نه از اون نقطه نظری که آقا سید فرمودند.
   اللهم اهدنا صراطک المستقیم و سبل النور.

 4. فیلم اکسیدان واقعا مسخره و بدون محتوا بود. میتونم به جرات بگم بدترین فیلمی بود که تا امروز دیدم. واقعا از اینکه وقتمو گذاشتم متاسفم. دوستان ارزش نداره وقتتونو هدر بدین

 5. گویا منتقد عزیزمون یه دوره تخصصی پیش اقای فراستی دیدند

 6. گویا منتقد عزیزمون یه دوره تخصصی پیش اقای فراستی دیدند
  چه سایت داغونی حتی نمیشه نظر داد توش
  گویا نظرات باید همسو با نظر منتقدشون باشه

 7. با این نقدی که نوشته شده درباره ی این فیلم آدم بیشتر جذب میشه تا بره ببینه اینا چه افتضاحی بالا آوردن

 8. فیلم سر تا سر شوخی جنسیه. اگر کمی براتون حیا و عفت عمومی مطرحه و موقع شنیدن این شوخی ها توی جمع سرخ و سفید می شید توصیه میکنم برای دیدنش به سینما نرید که میون قهقه های پسرای عذب مجبور به دیدنش باشید.

 9. بهترین فیلمی که اخیرا دیدم

 10. جناب اقاي حامد محمدي كارگردان محترم!
  چه چيزي باعث شده بخواهيد به دين مسيحيت و ارامنه ي ايران چنين توهيني بكنيد؟آيا اطلاع داريد ارامنه ي ايران در ٨ سال جنگ دفاع مقدس دوشادوش برادران مسلمان جنگيدند و شهيد دادند؟آيا در كلاس هاي سينما به شما گفتند اولين كلاس اموزشي سينما توسط آوانس اوهانيانس ارمني مسيحي در ايران داير شد؟… فروش به قيمت توهين به دين مسيحيت!؟ اكسيدان را تحريم مي كنيم

  • عزیزم اینقدر جوش نزن !
   جناب محمدی حتی برادران مسلمونش رو هم نمیتونه تحمل کنه چه برسه به مسیحی !! وقتی ازون طرف آب یه سری مزخرفات بریزن تو سر آدم ، آدم دیگه از آدمیتش خارج میشه.چرا ؟ چون آدمی که ما ازون دم میزنیم آدمیه که خدا ازون حرف میزنه میگه “خلیفه خدا ” ولی آدم اون طرف مرز همون میمون انتر هست که الان به تکامل رسیده و چندوقت دیگه هم قراره دوباره تکامل پیدا کنه و میمون انتر بشه البته بدون پشم و مو !!
   ایشون نه اسلام رو میشناسه و نه مسیحیت رو و نه هیچ چیز دیگه ای رو !! ایشون فقط سوت و کف انگلیس رو میشناسه.البته دلارهای خوشمزه رو هم نباید از نظر دور داشت.
   برای جامعه ایران(مخصوصا هنرمندان) متاسفم که درش همچین آثار وحدت شکن، مبتذل و بیهوده ای ساخته میشه !! واقعا متاسفم.

  • اگر اون قسمت توهین به ادیان رو بخوایم در نظر بگیریم
   اول باید بریم سراغ فیلم هایی مثل مارمولک و بارکد و امثال اینها که به روحانیت توهین کردن بعد هم سراغ ادیان دیگه

  • با سلام.
   من مسلمان با نظر برادر مسحیم موافقم.
   این نوع آدم ها هم آبروی اسلام رو میبرن و هم کشور و انقلاب رو، اصلا چه چور به خودش جورأت توهین به دیگر ادیان رو میده، مگه اسلام توصیه نکرده به کسی توهین نکنید، این متن قرآنه که مسیحیان رو به مسلمانان و اسلام از همه ی ادیان نزدیک تر اعلام کرده.

 11. علی اصغر معیری

  با سلام
  سینما پدیده ای سرگرم کننده است و به پول و مخاطب کمپرادور.بدین اعتبار سینما برای بقای خود از هر روشی استفاده می کند .اخلاق و ارزش ها صرفا کف قضیه هستند.آنسوی دیگر البته سینما به مثابه هنر مطرح است ولی این سینما غالبا مخاطبین خاص دارد و در پانتئون زیست می کند و در نتیجه سرمایه گزار رغبتی برای ریسک پول خود ندارد.اگر بخواهید واقع بین باشید سینما در تمام سویه های خود نیازمند فیلم در همه ابعاد است.تجربه نشان داده که پالایش فیلم ها و موضوعات بیش از آنکه سینما را ارتقا دهد آن را تضعیف کرده است.جامعه به انواع متنوع فیلم نیازمند است و از این رویکرد و دیدگاه کل گرایانه ساخت تقریبا هر نوع فیلمی مجاز به نظر می رسد مگر فیلم هایی که ممکن است روح خانواده و بنیان روانی فرد را هدف بگیرد مانند پورنو و شبه فیلم هایی مانند آنها…
  متشکرم

 12. سوال من اینه خانم مقدمی شما از بازی در این فیلم خجالت نکشیدی با بازی در این فیلم به خودتون توهین کردین واقعا چقدر شما زن ها احمقید که به این فیلم می خندید متوجه نمیشید که این فیلم ضد زن هست از اول فیلم که خانم لیندا کیانی دزد و خیانتکار بودن و همش تیکه مینداختن که ۵۰ میلیون پول رو دادی به یه زن بعدم که خانم مقدمی گل کاشتن خلاصه خندیدن به این فیلم باعث تاسفه به خصوص زن ها خجالت آوره

  • دوست عزیز اول اینکه شما خودت داری زن ها رو “احمق” خطاب میکنی. و بعد هم اینکه بازیگر کارش بازیگریه و انواع نقش ها رو بازی میکنه، نباید داوری ارزشی بشه که چرا فلان بازیگر دست گذاشت رو فلان نقش.
   اینکه در یک فیلم یک زن خیانت کنه و بذاره بره به معنی تعمیم دادن به همۀ زن ها نیست! بخشی از قصۀ فیلمه! این تعمیم دادن ها اشتباهه

 13. سلام
  من دیشب این فیلم رو دیدم و با این ذهنیت رفتم که حتما توش شوخی های بد و توهین به مسیحیت داره؛ ولی با اینکه گوش به زنگ بودم واقعا هیچ شوخی بد و توهینی ندیدم. شاید در کل چند مورد اندک شوخی بد داشت که اون هم الان چندسالیه در فیلم های ایرانی باب شده و مخصوص این فیلم نیست.
  به دین مسیحیت هم هیچ توهینی نشده بود. فیلم شباهتی به فیلم مارمولک داشت که در اون یک نفر که کاملا ناآگاه به قواعد یک دینه میخواد نقش روحانی اون دینو بازی کنه. طبیعیه که کسانی که با فیلم مارمولک مشکل دارند با این فیلم هم از این دید مشکل داشته باشند. ولی لطفا دوستان کاسه داغ تر از آش نشن و اگه توهینی هم شده بگذارید دوستان مسیحی خودشون اعتراض کنن

  • دوستان مسیحی بیکار نیستن که بیان به چنین فیلم ها اعتراض کنن . صورت مسئله رو پاک کنیم برا دفاع از چی؟ شما الان تیپ روشن فکری گرفتی به خودت یکم واقعیت رو دیدن بد نیست . کسی میتونه بهتر نظر بده که اطلاعاتش زیاد باشه نه اینکه چیزی ندونه بیاد بگه اتفاقی نیوفتاد که !!!!

 14. فیلم یک واقعیت اجتماعی رو نشون میده البته در غالب طنز که بسیار موفق بوده، البته فروش این فیلم نشون میده که مردم از این جور فیلمها لذت میبرن ، کسی که میره فیلم طنز میبینه باید جرات دیدن هر چیزی رو داشته باشه پس دوستانی میگن این فیلم شوخی های جنسی توش زیاده اگه ناراحتن خوب سینما نرن بشینن خونه سریال مختار ببینن

  • واقعاً با نظر شما موافقم و متاسفم بره کسایی که با خنده و شادی مردم مشکل دارند.به نظر من تو این شرایط پر از استرس و غمبار حاکم بر جامعه ساخت این قبیل فیلمها که میتونه حتی چند ساعت مخاطب رو از اون استرس ها دور کنه خیلی لازمه.شما مخالفین محترم هم اگه زورتون میرسه برید اختلاس هارو جمع کنید.مردم خودشون با استقبال از فیلمهایی مثل گشت ۲ – نهنگ عنبر ۲ و همین اکسیدان حرفاشونو میزنن.شما برید همون سریال مختارو ببینن :-))

 15. زهره اسمعیلی

  با عرض سلام و احترام خدمت همه عزیزانی که مسائل اجتماعی را با توان خود به تصویر می کشند . فیلم بسیار عالی است .من به عنوان متخصص تعلیم و تربیت بسیار از فیلم لذت بردم . اصلا توهینی به ادیان صورت نگرفته بود . در روابط عشقی و احساسی جوان های ما این سوال باید مد نظر قرار بگیرد نسبت عشق (رابطه انسان با انسان دیگر ) و دین (رابطه انسان با خدا ) چه جایگاهی دارد ؟
  همان طور که در فیلم دیدیم مسیر عشق انسان ها اصول خود را دارد مسیر دین هم اصول خود را دارد اگر بخواهیم مسیر دین که رابطه هر انسان با خدای خود است را به عنوان اصل حاکم بر مسیر عشق انسانی قرار دهیم همان طنزی است که ما در فیلم دیدیم هر دو جوان عاشق برای رسیدن به عشقشان مسیر دین خود را در ظاهر تغییر دادند چون اصول دین بر اصول روابط عشقی حاکم شده است پنابراین هیچ توهینی به هیچ یک از مذاهب صورت نگرفته است موقعیت های طنز در فیلم همان سردرگمی ما انسان هاست که نمی دانیم عشق مسیر خود را دارد و دین مسیر خاص خود را دارد .

 16. نقد فیلم اکسیدان و فیلمهایی با این مضمون واقعا کار هرکسی نیست.من نقدهای زیادی درباره فیلم اکسیدان خوندم ولی این نقد اگر کمی نرم تر بود به نظرم بهتر بود. فیلم اکسیدان موضوع و فیلمنامه جالبی که این همه سروصدا به پا کنه نداشت.داستان فیلم اکسیدان از داستان هایی هست که واقعاً گفتن اون به این روش در فیلم و سینمای ایران جرات میخواد. من هم از کسی که نقد فیلم اکسیدان رو نوشته و هم از کارگردان تشکر میکنم.

 17. مرتضی حاجی زاده

  سلام. من فیلم اکسیدان رو دیدم. ولی نقد فیلم اکسیدان که شما نوشتید خیلی با اغراق نوشته شده فیلم اکسیدان به نظر من خیلی خنده دار بود و به نظرم نقد شما جهت دار و غیر قابل قبوله. ممنون

  • همه ی کسایی که اینجا نظر دادن فیلمو دیدن و این فیلم هیچ داستان زیبایی نداشت فقط صحنه های ممیزی داشت و اگه به نقد بقیه نگاه کنی این سلیقه شما هست ولی بیشتر سایتا ناراضی هستن از این فیلم و نقد خوبی از این فیلم نشده

 18. فیلم خوبی بود ولی ممیزی زیاادددد داشت

 19. سلام. من دیشب فیلم اکسیدان رو دیدم. بنظر من فیلم میتونست خیلی بهتر و پر محتوا تر ظاهر بشه ولی در همین مقدار هم برای سینمای ما بد نیست. نقدهای فیلم اکسیدان رو توی سایت ها خوندم و میخواستم بگم لطفا جانب انصاف رو رعایت کنید و بدلیل به این گونه فیلمها آنقدر سخت نگیرید… باید توی کمدی پیشرفت کنیم ولی نه به این صورت و با این نقد ها ممنون

 20. مطلبی در این فیلم بیان شده این است که انسان ذاتن به دنبال کسب لذت است و کار روحانیون در هر دینی این است که به این لذت طلبی مشروعیت دهند اکسیدان یکی از اجزا رنک مو است و همانطور که انسان موهای خود را رنک میکند در زندگی روز مره هم متناسب با نیاز خود رنگ عوض میکند

 21. آقا من فقط میخواستم بگم که … برید همون کمدی های مزخرفی رو ببینید که نه خنده ای دارن و نه هیچی.آخه خدایی مثلا کمدی های آمریکا شوخی های جنسی زیادی میکنن که خنده دار میشه مثل “دوستان” و “آشنایی با مادر”.بابا بس کنین این بازی کثیفو میگید به دین مسیحیت توهین کرده.تنها توهین این بود که تو کلیسا امیر جعفری میگفت صلوات!
  این آخوندا فازشون چیه واقعا؟وقتی فیلم مجوز گرفته آخه به تو چه ربطی داره که میگی متوقفش کنید.۵۰ کیلو آلبالو سه بار مجوز گرفت متوقفش کردن(اون که صحنه خاصی نداشت)
  خلاصه من میگم برید سریالای سطحی رو ببینید حال کنید چه میفهمید این فیلما چین.

 22. من ۴۴ سالمه و سالها بود اینقدر نخندیده بودم…..میفهمید اینو یا نه…مگه همه فیلمها باید سیاسی یا اجتماعی باشه…مگه ما ایرانیا فقط خلق شدیم که عزاداری و سیاست به خوردمون بدند…بس کنید تو رو خدا…هرکسی هر چی دوست داشت ببینه….لزومی نداره وقتی چیزی را دوست ندارید ببینید و بعد کلی بخواهید انتقاد بکنید….

  • منم بعد از مارمولک و سن پطرزبورگ، سالها بود با دیدن یه فیلم سینمایی اینطور نخندیده بودم. بنظرم صرفنظر از نظرات دوستان، یه فیلم سراسر کمدی و جذاب بود. ولی خب باید قبول کرد که دیدنش تو جمع خانواده هایی که از نظر این جور شوخی ها باز نیستن، آدم را معذب میکنه. شاید بایستی توی یه جمع دوستانه به تماشای فیلم نشست و ازش واقعا لذت برد. ای کاش اینقد سخت نمیگرفتیم. خیلی از ما مسلمونا نماز نمی خونیم و روزه نمیگیریم. خیلی از خانوما با پوشش های غیر اسلامی در جامعه ظاهر میشن. خیلی از آقایون به خانوماشون اجازه میدن تا با این وضعیت ظاهر بشن و خودشون هم از این قضیه استقبال میکنن. اینا توهین به اسلام و مسلمانی نیس. اجازه بدید بفرض یه فیلم هم کنار اینها به اسلام توهین کنه البته اگه بکنه. چرا ما یهویی اینقد مقید به دین میشیم. وقتی اندک فرصتی برای خندیدن داریم ازش لذت ببریم. دنبال مسائل جانبی و اهداف ساخت فیلم نباشیم.
   در پناه خدا باشید

 23. سلام. به نظر من فیلم اکسیدان بسیار قشنگ و طنز بود و نشانه ی اون هم همین نقدها و کامنت هایی ایست که پیرامون اون شکل گرفته… من منتظر دیدن قسمت دوم اکسیدان هستم.ممنون

 24. این چرت و پرت های منتقدین سینما برای خودشون باشه ، من با این فیلم حال کردم ، زیاد سخت نگیرین، نرفتیم که پدرخوانده ببینیم .

 25. سلام
  نه اکسیدان و نه فاجعه مهران مدیری ساعت ۵ عصر
  باز صد رحمت به مدیری که از خط قرمزها رد نشد.
  اکسیدان رو چطور تایید کردن آخه.ارشاد داره چه غلطی میکنه آخه.
  فقط بی ادبی و بی حیایی.
  ما خودمون داریم ایران و مسلمونی رو خراب میکنیم نیازی نیست آمریکا و یا کشوری بیکار بشه بیاد مارو خراب کنه.واقعا متاسفم برای خودمون.
  حیف پول حیف وقت حیف چشم و گوشی که سر این فیلم گذاشتیم.
  لااقل یه خط قرمز رو میزاشتی بمونه.چطور ورشون میشه تو چشم هم نگاه کنن زن و مرده و در مورد روابط زناشویی و مسائل در کنارش حرف بزنن آخه.این کجاش خنده داره؟

 26. فیلم آشغال و مزخرفی بود…..تهوع گرفتم…افسوس برای سینمای ایران….

 27. بسیار بسیار فیلم قشنگی بود … ایده عالی، بازی های عالی مخصوصا امیر جعفری…

 28. در اینکه این فیلم قصد داست با ساختارشکنی و استفاده از شوخی هایی که از فرهنگ ایران دوره فقط در گیشه موفق باشه شکی نیست . ولی از خودتان پرسیدید چرا با این وجود ما اینقدر به این فیلم خندیدیم!!!
  اینکه این فیلم به دین مسحیت توهین کرده یا نه بمونه برای منتقدا ولی خیلی هامون وقتی این صحنه ها رو میدیدیم نمیتونستیم جلوی خندمون رو بگیریم . به نظر من این فقدان فرهنگی خاصی رو توی جامعه ما نشون میده .
  کشور ما با دارای تاریخ فوق العاده ، مردم خون گرم و خوش برخورد ، دینی که جز زیبایی نداره و فرهنگی غنی هنوز جهان سومه و مردم دنیا زیاد از شنیدن اسمش حس خوبی ندارن . قطعا یه کمبودی هست که این اتفاق پیش اومده. فکر کنم باید خودمون رو اصلاح کنیم و به خودمون اعتراض کنیم تا بتونیم فیلم های بهتری در اینده ببینیم

 29. مدتهاست كه تمام كارشناسان علوم اجتماعى از واكتش هاى جمعى مردم در ايران شكفت زده اند! غير از چند دقيق اول فيلم كه روايت اصلى داساىتان در جريان است و طبعا كمدى هم نيست، مابقى فيلم واقعا نه تنها خنده دار نيست كه بواسطه لوس بودن پرداخت به موضوضعات مورد نظر در فيلم واقعا تهوع اور است. روايت فيلم كاملا غير واقعى و سراسر از دروغ و توهم است . حتى بازى شخصيت هاى اصلى فيلم كه بازيگران سرشناسى هستند تحت تاثير بى محتوايى ديالوگ هاى فيلم بشدت لوس شده. بايد براى جامعه اى كه به چنين اثر بى محتوا، بد تركيب و منزجر كننده بها ميدهد، فكرى جدى كرد. شخصا معتقدم حيف از دوس ساعت وقتى كه صرف ديدن فيلم كردم و در انتها بدون انكه حتى بتوانم يك لبخند بدنم با اعصاب خوردو سر درد فيلم تمام شد!

 30. دوستان این ها درد جامعه است که بصورت طنز گفته میشه وقتی یه فیلمو نگاه میکنی خجالت میکشی در حالی که بیرون واقعیش اتفاق میافته خجالت نمیکشی فیلم خیلی اموزنده بود و مفهومش به خاطر هرکسی نباید ابروی خودمون رو ببریم همون مثلی که داشتیم میگفت طرف عاشق شده دین و ایمنشو رفته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *