خانه / نقد / نقد فیلم مشکل گیتی به کارگردانی بهرام کاظمی

نقد فیلم مشکل گیتی به کارگردانی بهرام کاظمی

نقد فیلم مشکل گیتی

درباره کارگردان

در بخش اول نقد فیلم مشکل گیتی به بررسی کارنامه کارگردان این فیلم میپردازیم. بهرام کاظمی یکی از کارگردان هایی است که تاکنون فیلم ویژه و شاخصی را تهیه نکرده و تمام کارهای خود را در یک سطح قابل قبول حفظ کرده است.بررسی آثار او که از فیلم پادزهر در سال۷۲ آغاز میشود نیز بیان گر همین موضوع است.اگرچه برخی هم معتقند که  اغلب ساخته های این کارگردان تقلیدی بوده از فیلمهای دیگر در سالهای گذشته همانند « شبی در تهران » و « عروس فراری » که دومی براساس یک فیلم مشهور قبل از انقلاب ساخته شده است.

درباره فیلم مشکل گیتی

بخش بعدی نقد فیلم مشکل گیتی را به بررسی کلی فیلم اختصاص دادیم.داستان فیلم در کل مسیر مشخصی را طی نمیکند و به قول معروف از این شاخه به آن شاخه میپرد.ژانر فیلم گاهی بیشتر به سمت یک کمدی میرود و گاهی به سمت یک ملودرام اجتماعی،که در هیچ یک نیز به نقطه اوج نمیرسد و رها میشود.

نقد فیلم مشکل گیتی
نقد فیلم مشکل گیتی

موقعیت های طنزی که در « مشکل گیتی » ایجاد شده فاقد ظرافت و استاندارد سینمایی می باشند و به نظر نمی رسد که بتواند مخاطبش را بخنداند. سلفی گرفتن و اشاره به فضاهای مجازی به حدی بد انجام شده اند که تفاوت چندانی با کلیپ های ساخته شده توسط مردم در فضاهای مجازی ندارد و در اکثر مواقع حتی از آنها عقب می افتد.شخصیت پردازی در فیلم لحاظ نشده و آدمهای داستان قادر نیستند توجه مخاطب را جلب نمایند چراکه همگی آنان تک بعدی هستند و شبیه آدمهای واقعی نیستند.

بازی بازیگران

در این بحش از نقد مشکل گیتی به بررسی بازی بازیگران در این فیلم میپردازیم.شاید یکی از معدود نکات مثبت این فیلم را بتوان بازی بازیگران و بخصوص حمید فرخ نژاد دانست.بدون تردید در نبود داستان و فیلمنامه خوب،تنها بازی خوب فرخ نژاد است که باعث میشود تماشاگر به تماشای این فیلم بنشیند و آن را تحمل کند.حمید فرخ نژاد با بازی در فیلم گشت ۲ تاکنون رکورد فروش در سینما را در دست دارد.

خلاصه نقد 

و حال خلاصه ای از نقد فیلم مشکل گیتی که تا به اینجا گفته شد.در کل باید گفت که این فیلم به دل مخاطب نمینشیند و با توجه به فروش این فیلم نیز باید گفت که همینطور هم شد.این فیلم از ابتدا نیز بیشتر مناسب شبکه نمایش خانگی بود تا پرده سینما و باید عملکرد این فیلم دراین بازار را نیز به تماشا نشست.

نقد فیلم مشکل گیتی
نقد فیلم مشکل گیتی

نام فیلم : مشکل گیتی

کارگردان : بهرام کاظمی

نویسنده : عبدالرضا منجزی

تهیه کننده : بهرام کاظمی

بازیگران :

حمید فرخ نژاد

یکتا ناصر

بهنوش بختیاری

رویا نونهالی

و…

خلاصه داستان:

گیتی زنی است که به دلیل اعتیاد در استفاده از اینترنت و شبکه های اجتماعی از زندگی واقعی و مهمتر از همه همسرش ایرج غافل شده است . همین موضوع باعث بروز اتفاقات مختلف در زندگی آنها و آدمهای اطرافشان می شود.

میتوانید ببینید

نقد فیلم mother! «مادر!»

نقد فیلم Mother! «مادر!» | تمثیلی از آخرالزمان

نقد فیلم mother! «مادر!» درباره‌ی کارگردان در اولین بخش از نقد فیلم mother! «مادر!» به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *